Перейти до контенту

Науковий семінар. 13.06.2017 р.

Науковий семінар. 13.06.2017 р.

ОГОЛОШЕННЯ. 13 червня 2017 р. о 10-тій годині в актовому залі  Інституту програмних систем НАН України відбудеться

Науковий семінар на тему:
ТЕОРІЯ НЕСИЛОВОЇ ВЗАЄМОДІЇ ТА ЇЇ ЗАСТОСУВАННЯ ДО ПОБУДОВИ РЕФЛЕКТОРНИХ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ СИСТЕМ

Доповідач

Декан факультету інформаційних технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки
ТЕСЛЯ Юрій Миколайович

Теорія народилась в комп’ютерних експериментах по побудові моделі Всесвіту, в якій взаємодії різної фізичної природи обумовлювались би інформаційними причинами. За 30 років роботи було проведено більше 10000 експериментів, в результаті яких отримані аналітичні залежності між інформаційним вмістом взаємодіючих об’єктів та їх поведінкою. При цьому процеси взаємодії описується несиловими моделями, в яких вплив об’єктів один на один призводить спочатку до змін в інформаційному вмісті, а зміни в інформаційному вмісті є джерелом змін в поведінці цих об’єктів.
Проведено експерименти, які підтвердили адекватність отриманої моделі процесам взаємодії в середовищах інтелектуальної діяльності людини. На цій основі формалізовані механізми рефлекторної поведінки і розроблено ряд інтелектуальних систем, здатних прогнозувати результати футбольних матчів, розуміти природну мову, керувати голосом технічними засобами, оцінювати інвестиційні пропозиції, автоматично переадресовувати інформаційні повідомлення, і т.п. Такі системи простіші в розробці і ефективніші в експлуатації від існуючих інтелектуальних систем.
На семінарі буде продемонстрована рефлекторна система голосового управління технічними засобами (на прикладі управління комп’ютерною моделлю телевізора) а також система прогнозування результатів футбольних матчів.

Попередній
Наступний