Skip to Content

Вибори директора. Обговорення програми кандидата

Вибори директора. Обговорення програми кандидата

01.12.2021 Important, News, Notice

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Питання і відповіді

1. Які роль і місце ІПС НАНУ у підвищенні обороноздатності нашої країни з урахуванням предметного потенціалу нашого інституту та співробітників ІПС НАНУ?

 Співробітники Інституту досить давно і плідно працюють на користь зміцнення обороноздатності нашої держави. Це співпраця з міністерством оборони, прикордонною службою, РНБО та міністерством ветеранів. Вважаю, що у нас є всі можливості як для утримання цих позицій так і для подальшого розвитку. Думаю, що наш інститут цілком може бути одним з лідерів інформатизації в області державних інститутів, зв’язаних з обороноздатністю.    

2Які існують можливості підвищення  економічного та фінансового розвитку ІПС НАНУ?

Можливостей розвитку є декілька. По перше, це отримання конкурсного фінансування через НАН, НФДУ та інші. По друге, встановлення зв’язків з підприємствами, які можуть бути зацікавлені у нашому науковому продукті. Кожна з цих можливостей вимагає системної роботи і зусиль як адміністрації так і наукових колективів. Зі своєї сторони можу запевнити, що буду забезпечувати пошук всіх можливостей, інформування про них та сприяння у отриманні додаткових коштів.  

3. Чи вбачаєте Ви шляхи подолання ретроградних традицій НАНУ щодо економічних та фінансових аспектів діяльності ІПС НАНУ?

ІПС НАНУ на сьогодні є важливою частиною “екосистеми” інформатизації НАНУ та забезпечення основних програмних сервісів діяльності Президії. Плідна робота в цьому напрямку дозволить справами довести важливість ІПС для всієї академії.  

4. Які ваші плани, як вченого і директора, до питання вивчення і використання властивостей людського фактору і врахування їх в сучасних програмних технологіях, зокрема в тих, що розроблятимуться в ІПС?

Думаю, що використання таких властивостей цілком природне, але має бути досліджено і підтверджено відповідними експериментами.

5. Тематика Інституту не змінювалася понад 20 років. Чи не варто оновити тематику Інституту і на які сучасні та перспективні напрямки?

Тематика Інституту повинна відображувати сучасні світові тенденції, думаю, що потрібно утворити робочу групу для узгодження та внести зміни. 

6. Більше половини наукових працівників Інституту – пенсіонери. Реалізація нових та перспективних наукових напрямів неможлива без креативних, мотивованих молодих науковців. В зв’язку з цим, якою Ви бачите кадрову політику Інституту? Які заходи Ви плануєте для залучення молоді до складу наукових кадрів ІПС.

 На жаль, ця проблема виникає не лише в нас. І академія наук і університети відчувають брак молодих спеціалістів. Для нашого Інституту додатковим фактором є сучасний розвиток інформаційної галузі, коли програміст може знайти роботу в будь-якій точці світу і отримувати за це достойну винагороду. Одним з можливих рішень є розвиток зв’язків з вищими навчальними закладами, залучення наших співробітників до викладання в магістратурі з метою заохочення студентів до спільної наукової роботи. Ще один цікавий напрямок полягає розвитку спільних проектів з бізнес-середовищем, коли науковці Інституту виступають менторами для молодих працівників. На сьогодні Інститут співпрацює з КАУ та Києво-Могилянською Академією, що дає приводи для оптимізму в цьому напрямку. З іншого боку, важливо зберегти науковий досвід та передати знання наступному поколінню, тому це питання потребує обережного вивчення.         

7. Що потрібно зробити, щоб співробітники Інституту були зацікавлені в отриманні зарубіжних грантів?

Думаю, що отримання зарубіжного гранту є бажаним для будь-якого науковця. Зі свого боку готовий сприяти і заохочувати роботу з підготовки таких пропозицій. 

8. Будет ли наш журнал «Проблемы программирования» в скопусе?

Так, але це вимагає значних зусиль і часу. Зокрема дуже важливим є англомовність, якість сайту та цитованість статей.

9. Чи маєте Ви вже наразі якісь конкретні наміри стосовно входження співробітників Інституту до міжнародного наукового співробітництва.

Співробітники Інституту і зараз є частиною міжнародної науки, зокрема через публікації статей, доповіді на міжнародних конференціях. Своєю метою роботи ставлю покращення міжнародного співробітництва, утворення нових наукових зв’язків та плідну спільну роботу.  

 

Previous
Next