Skip to Content

Науковий семінар. 13.06.2017 р.

Науковий семінар. 13.06.2017 р.

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

ОГОЛОШЕННЯ. 13 червня 2017 р. о 10-тій годині в актовому залі  Інституту програмних систем НАН України відбудеться

Науковий семінар на тему:
ТЕОРІЯ НЕСИЛОВОЇ ВЗАЄМОДІЇ ТА ЇЇ ЗАСТОСУВАННЯ ДО ПОБУДОВИ РЕФЛЕКТОРНИХ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ СИСТЕМ

Доповідач

Декан факультету інформаційних технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки
ТЕСЛЯ Юрій Миколайович

Теорія народилась в комп’ютерних експериментах по побудові моделі Всесвіту, в якій взаємодії різної фізичної природи обумовлювались би інформаційними причинами. За 30 років роботи було проведено більше 10000 експериментів, в результаті яких отримані аналітичні залежності між інформаційним вмістом взаємодіючих об’єктів та їх поведінкою. При цьому процеси взаємодії описується несиловими моделями, в яких вплив об’єктів один на один призводить спочатку до змін в інформаційному вмісті, а зміни в інформаційному вмісті є джерелом змін в поведінці цих об’єктів.
Проведено експерименти, які підтвердили адекватність отриманої моделі процесам взаємодії в середовищах інтелектуальної діяльності людини. На цій основі формалізовані механізми рефлекторної поведінки і розроблено ряд інтелектуальних систем, здатних прогнозувати результати футбольних матчів, розуміти природну мову, керувати голосом технічними засобами, оцінювати інвестиційні пропозиції, автоматично переадресовувати інформаційні повідомлення, і т.п. Такі системи простіші в розробці і ефективніші в експлуатації від існуючих інтелектуальних систем.
На семінарі буде продемонстрована рефлекторна система голосового управління технічними засобами (на прикладі управління комп’ютерною моделлю телевізора) а також система прогнозування результатів футбольних матчів.

Previous
Next