Skip to Content

Доповідь по докторській дисертації. 29.06.2017 р.

Доповідь по докторській дисертації. 29.06.2017 р.

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

ОГОЛОШЕННЯ. 29.06.2017 року 0 10 годині в приміщенні актового залу ІПС планується виступ В.Г. Акуловського з доповіддю по докторській дисертації на тему
«АЛГЕБРА АЛГОРИТМІВ З УЗГОДЖЕНИМИ ПОТОКАМИ УПРАВЛІННЯ І ДАНИХ»

АНОТАЦІЯ

Одним з найбільш перспективних шляхів кардинального вирішення проблеми автоматизації програмування, є формалізація процесу розробки програмного забезпечення. В результаті такої формалізації на основі фундаментальних робіт В. М. Глушкова сформувався алгебро-алгоритмічний підхід до програмування. Однак, надзвичайна важливість даних в процесі розробки алгоритмів і програм, в рамках зазначеного підходу, як і в рамках інших підходів, спрямованих на формалізацію розробки алгоритмів і програм, в належній мірі не враховувалася.
Для вирішення цієї актуальної задачі розроблений алгебраїчний апарат (система алгоритмічних алгебр), який на всіх етапах проектування алгоритмів забезпечує узгодженість потоків управління і оброблюваних даних. Крім того, він забезпечує комплексний (від управління і від даних) підхід і реалізацію висхідної і низхідної стратегій проектування.
Запропонований алгебраїчний апарат забезпечує зображувальні можливості які не тільки не поступаються можливостям відомих алгебр алгоритмів, а й розширює згадані можливості за рахунок використання фіксуючих, k-значних і тризначних логічних умов.
У рамках алгебри продемонстрована розробка різних алгоритмів, зокрема, алгоритмів інформаційно-управляючих систем з урахуванням паралелізму і взаємодії із різноманітними зовнішніми пристроями, характерними для систем даного класу. А також можливості використання концепції захищеного програмування, побудови як нових операцій, так і різноманітних алгоритмічних конструкцій, орієнтованих на рішення різних прикладних задач, оптимізуючих перетворень алгоритмів.
Продемонстрована можливість автоматизованого проектування алгоритмів і програм. Експериментально показана досить висока якість результатів такого проектування.

Previous
Next