Перейти до контенту

Доповідь по докторській дисертації. 29.06.2017 р.

Доповідь по докторській дисертації. 29.06.2017 р.

ОГОЛОШЕННЯ. 29.06.2017 року 0 10 годині в приміщенні актового залу ІПС планується виступ В.Г. Акуловського з доповіддю по докторській дисертації на тему
«АЛГЕБРА АЛГОРИТМІВ З УЗГОДЖЕНИМИ ПОТОКАМИ УПРАВЛІННЯ І ДАНИХ»

АНОТАЦІЯ

Одним з найбільш перспективних шляхів кардинального вирішення проблеми автоматизації програмування, є формалізація процесу розробки програмного забезпечення. В результаті такої формалізації на основі фундаментальних робіт В. М. Глушкова сформувався алгебро-алгоритмічний підхід до програмування. Однак, надзвичайна важливість даних в процесі розробки алгоритмів і програм, в рамках зазначеного підходу, як і в рамках інших підходів, спрямованих на формалізацію розробки алгоритмів і програм, в належній мірі не враховувалася.
Для вирішення цієї актуальної задачі розроблений алгебраїчний апарат (система алгоритмічних алгебр), який на всіх етапах проектування алгоритмів забезпечує узгодженість потоків управління і оброблюваних даних. Крім того, він забезпечує комплексний (від управління і від даних) підхід і реалізацію висхідної і низхідної стратегій проектування.
Запропонований алгебраїчний апарат забезпечує зображувальні можливості які не тільки не поступаються можливостям відомих алгебр алгоритмів, а й розширює згадані можливості за рахунок використання фіксуючих, k-значних і тризначних логічних умов.
У рамках алгебри продемонстрована розробка різних алгоритмів, зокрема, алгоритмів інформаційно-управляючих систем з урахуванням паралелізму і взаємодії із різноманітними зовнішніми пристроями, характерними для систем даного класу. А також можливості використання концепції захищеного програмування, побудови як нових операцій, так і різноманітних алгоритмічних конструкцій, орієнтованих на рішення різних прикладних задач, оптимізуючих перетворень алгоритмів.
Продемонстрована можливість автоматизованого проектування алгоритмів і програм. Експериментально показана досить висока якість результатів такого проектування.

Попередній
Наступний